Зелена карта: навіщо оформляти і скільки коштуватиме поліс? | Автофакты

Зелена карта: навіщо оформляти і скільки коштуватиме поліс?

Добавлено: 17 января, 2023


Страхування – обов’язкова процедура для кожного автовласника. В Україні достатньо оформити ОСАЦВ. Цей поліс передбачає компенсацію збитків, завданих майну чи здоров’ю інших водіїв. Проте за кордоном таке страхування стає недійсним. Тому якщо ви плануєте подорож автомобілем за кордон – обов’язково потрібно оформити зелену карту.

Що потрібно знати про поліс Green Card?

Діє він лише за кордоном і не може бути заміною ОСАЦВ. Хоча у «Зеленої карти» чимало спільного з «автоцивілкою». Зокрема, цей поліс також передбачає страхування відповідальності водія. Тобто у разі аварії буде компенсовано збитки, завдані вами:

  • чужому автомобілю;
  • здоров’ю водія.

На відміну від ОСАЦВ суми по “Зеленій карті” передбачені досить високі. Найчастіше ліміт складає кілька тисяч євро. Проте трапляються види страхування, де сума сягає мільйонів. Зрозуміло, вони обійдуться зовсім недешево.

Багато в чому страхова сума залежить від країни, до якої ви прямуєте. Це також потрібно враховувати при оформленні.

Такі ризики, як викрадення автомобіля або його пошкодження, «Зелена карта» не покриває.

Оформляється поліс на конкретну машину. Немає сенсу отримувати його, якщо ви орендуєте авто за кордоном для поїздок. Зазвичай про страхування у цьому випадку дбають прокатники. Перебувати за кермом транспорту, на який оформлена зелена карта в Молдові, може будь-яка людина – це не вплине на рішення страхового агента з виплати компенсації.

Враховуйте, що Green Card є обов’язковим полісом при виїзді в іншу країну на власному автомобілі. Без нього перетнути кордон не вдасться. Краще подбати про його оформлення заздалегідь та знайти надійну страхову компанію. Купівля поліса безпосередньо на кордоні коштуватиме в рази дорожче.

Вартість страхування залежить і від інших факторів:

Термін. Для відпустки достатньо недорогого поліса на 15 днів. Якщо ви плануєте виїхати за кордон на тривалий термін, то можна оформити страхування на рік. Проте за нього доведеться заплатити чималу суму.
Транспортний засіб. Страхування оформляється не лише на легкові автомобілі. Можна оформити його на вантажну машину чи мотоцикл.
Країна. Зазвичай «Зелена карта» діє у кількох державах.

Оформити поліс “Зелена карта” вигідно пропонує страховий агент Green Travel. Компанія гарантує його справжність. Інформація додається до бази МТСБУ у найкоротші терміни – приблизно за 15 хвилин після оформлення. Клієнтам висилається роздрукований бланк кур’єром та електронна версія на e-mail або в месенджер.

Добавить отзыв

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Adblock
detector