Як вибрати зимову гуму? | Автофакты

Як вибрати зимову гуму?

Добавлено: 4 января, 2023


Диски на БМВ 5 серии 2017

Настає час перевзуватися з літньої гуми на зимову, і постає питання – як вибрати підходящі шини для свого автомобіля. У цій статті розберемо всі критерії вибору.

Зимові шини відрізняються від літніх – це непросто маркетинговий хід від виробників, щоб стимулювати водіїв купувати більше гумових комплектів.

Відмінності важливі:

  1. У зимової шини від Евроколесо м’якша гума, щоб унеможливити затвердіння на морозі.
  2. Відрізняється малюнок протектора. У зимової шини він глибший і доповнений безліччю ламелей для кращого зчеплення зі слизькою поверхнею.
  3. Існують ще зимові та літні шини (всесезонні), але вони не завжди справляються з нашими умовами взимку.

Тип шини

У випадку із зимовими шинами все трохи складніше, ніж із літніми, тому що тут існує кілька різновидів, і оптимальність їх використання – предмет суперечок для багатьох водіїв. Зимові шини бувають шиповані, фрикційні скандинавського типу та фрикційні європейського типу.

Шиповані шини

Протектор такої шини обладнаний шипами, вони краще утримують машину на слизькій дорозі, але, як правило, шумні на асфальті, а тому для їзди тільки містом вибирати їх не варто. До того ж при їзді по асфальту шипи втрачають свої властивості, стираються. У деяких країнах Європи взагалі заборонено використовувати шини з шипами. Якщо ви часто виїжджаєте за місто, варто подумати про вибір саме шипованих шин.

Фрикційні скандинавські шини

За властивостями схожі на моделі з шипами, але тут функцію шипа виконують ламелі. Загалом вони розраховані на суворі умови і їзду по слизьких поверхнях і глибокому снігу, але на асфальті теж поводяться не дуже добре — через підвищену м’якість швидко стираються під час міського руху, «пливуть». Тож їх вибирати варто також для заміських поїздок.

Фрикційні європейські шини

Ось вони якраз підходять для руху містом, розраховані на м’які зими, де частіше можна зустріти воду і снігову кашу, ніж сніговий накат і лід. Містом в умови мокрого і сухого асфальту поводяться відмінно, по снігу теж проїдуть нормально, а ось на льоду вже потрібно бути обережними. Але якщо ви не часто виїжджаєте взимку за місто, то краще придбати шини саме такого типу.

Маркування

Не зайвим буде розібратися і з маркуванням шин. На боковині виробник розміщує багато даних про модель. Серед них основними вважається ширина та висота профілю, радіус. Варто звернути увагу на індекс навантаження та швидкості.

Розмір шини

Не варто слухати знайомих або незнайомих людей із блогів в інтернеті, які радять ставити на зиму низький профіль або збільшений діаметр. Встановлювати потрібно тільки розмір шин, який рекомендує виробник для вашого автомобіля. Якщо поставити шини не того розміру, це збільшить навантаження на підвіску, шина може чіпляти арки під час маневрів.

Дата виготовлення

Шини слід змінювати не тільки враховуючи пробіг та знос протектора, але і за їх віком, старіння гуми знижує експлуатаційні властивості шини й особливо важливим і небезпечним це є у випадку з зимовими моделями. Якщо шина лежить на складі понад два роки, гарантію безпеки вже ніхто не дасть.

Перевірити дату виготовлення шини просто. Виробник вказує її на бічній поверхні шини – це код із чотирьох цифр, де перші дві – це тиждень, а другі дві – рік випуску. Наприклад, якщо це 3017, то резина бу була виготовлена у липні 2017 року.

Декілька корисних порад

Перед покупкою незайвим буде озброїтися ще кількома корисними порадами:

  1. Не варто економити, як уже було сказано вище – гума старіє і втрачає свої властивості, навіть якщо протектор здається глибоким, сама гума може вже не виконувати свої властивості як належить.
  2. Помилково обладнати зимовою гумою лише провідну автомобільну вісь. Колеса чіплятимуться за дорогу нерівномірно і занесення не уникнути.
  3. Щоб шини прослужили довше, рекомендується переставляти їх із задньої на передню вісь кожні 8000 км.
  4. Купуйте другий комплект дисків, щоб не розбирати шину при кожній зміні гуми — це заощадить і гроші, і час, адже перевзутися можна буде вже самостійно.

Добавить отзыв

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Adblock
detector